Ooit was er een blogmeeting – waar ik een tripje won. Vakantiedeals.be stuurde me naar Gent. Dat kwam goed uit, want ik had ook nog een Bongobon. Kon ik die meteen valideren. Gent met de kids – een goed idee?
Ik boekte met de kortingscode van Vakantiedeals een verblijf van twee nachten in het Sandton Grand Hotel Reylof. Oorspronkelijk zou t een romantisch weekend voor twee worden – maar wegens opvangproblemen besloten we op t laatste nippertje de kinderen mee te pakken. Een upgrade van een tweepersoonkamer naar een luxekamer – alwaar een zetelbed en een babybed konden bijgeplaatst worden – was zo gepiept voor een kleine meerkost (70€).
Naar Gent rijden op een vrijdagavond met prachtig weer in t verschiet is evenwel sadomasochistisch. Wijselijk hadden we besloten thuis nog een hapje te eten en binnendoor te rijden naar Antwerpen. Even goed was t aanschuiven tot aan de Kennedytunnel – en meer dan anderhalf uur onderweg.
Het hotel is een schot in de roos. Op vijf minuten van het toeristische hart van Gent en achter de hoek van een publieke parkeergarage – die al bij al niet eens zo duur was (16€ voor bijna een heel weekend). Je auto parkeren onder het hotel zelf op de privé-parking zou je 21€ per nacht kosten.
Zodra je binnen strompelt, is er die sfeer van luxe. Aan elk detail is er gedacht – van een vleugje limoengrasodeur in de inkomhal tot en met theelichten her en der. Het interieur is modern en klassevolb – zwart in alle patronen voert de hoofdtoon. Het hotel beschikt over een eigen restaurant, een zalige ontbijtruimte annex bar en een very cosy binnentuintje. Top!
De luxekamer is ruim en aantrekkelijk. Een bed van prima kwaliteit, een compacte doch luxueuze badkamer met inloopdouche en een keur aan lekker ruikende staaltjes. Wat wil een mens nog meer? Ah ja – dat we er met twee waren. Later zou namelijk blijken dat met vieren in een kamer, met vier totaal verschillende slaappatronen toch zijn contra-indicaties kent. Vrijen kan je al op je buik schrijven, me dunkt.
Ik ben altijd erg benieuwd naar t ontbijt in zo’n luxehotel. Dat stelt niet teleur – fruit, broodjes in alle formaten, ontbijtkoeken, verse yoghurts en fruitsappen, you name it, you’ll find it. Het personeel is trouwens erg vriendelijk – niet al te stijf gezien de setting.
Na t ontbijt gaan we op pad. Vanaf dan begin ik te Twitteren en te Instagrammen. Ik kom meteen al een Instagrambuddy van me tegen of toch haar broodjeszaak, Chaplin op de Kortemunt. Later gaan we er een ijsje eten en maken we kennis. Toffe madame, Nancy en lekker ijsje. Of lekkere madame en tof ijsje.
Met de Bongobon willen we gaan bootje varen. Maar we zijn een beetje te vroeg – dus gaan we wat drinken in t het Galgenhuisje op de Groentenmarkt. Het is het kleinste café van Gent. Vroeger was het het pensenhuis waar de arme Gentenaren ingewanden konden kopen voor t avondmaal. De naam zelf verwijst naar de achtergevel – daar wachtten veroordeelden publiekelijk op hun straf.
Tijd voor het boottochtje. Rederij de Gentenaer neemt ons mee voor een tripje met gids over de Leie. Heel interessant, zelfs voor onze kinderen. Wist je dat veroordeelde vrouwen vroeger niet werden opgehangen, omdat men anders onder hun rokken kon kijken?
De lunch – inbegrepen in de Bongobon – gebruiken we in de Souplounge. Een grote kom soep naar keuze met croûtonnekes en groenten, een vers afgebakken broodje met boter en een stuk fruit toe – we zijn voldaan. Ons Chloé Grace gaat geheel spontaan kennismaken met een Aziatisch toeristje, dat de reputatie van stoïcijns zijn waar maakt.
Met het boodschappenlijstje van Nancy wandelen we door Gent. Het Patershol, de Vrijdagmarkt met Van Artevelde erop, het graffitisteegje en het Baudelopark. De batterij van mijn IPhone kan uiteraard al deze pracht niet aan – en ik moet op mijn accubankje overstappen.
Dominic – een man in hart en nieren – kunnen we vast plezieren met een bezoek aan het Gravensteen. Indrukwekkend is het wel – de vergeetput, de steile torentrappen en de donjons, onze Dominic waant zich een echte ridder. Iets minder geschikt voor ons kleinste – hoewel die de ganse tijd geen kik geeft op papa’s arm.
We wandelen terug naar ons hotel. We willen onderweg nog wat drinken – maar staan na een half uur geelogen op omdat de ober ons straal negeert. Dan maar een foto met de publiekstrekker van de zaak.
Op aanraden van @Citypath dineren we bij Daphné Aers, finaliste van de Beste Hobbykok van Vlaanderen.
Ze heeft een eigen krokettenbar in Gent – toevallig op wandelafstand van het Sandton Reylof. We gaan dus te voet en verbazen ons over de rust in deze coté van Gent.
Pure Daphné is geen bar pur sang – het heeft ook niets met fastfood te maken. In een ingetogen interieur eten we kroketten met geitenkaas en spek, met kalfszwezeriken en de klassieke garnaalkroketten. De kleintjes eten een mix op t niveau van de kleintjes – ze delen een portie van zes mini-kroketten. Wij hebben met elk vier grote meer dan genoeg. In de kalfszwezeriken miste ik wat pit, de rest is smakelijk. Alle borden – ook die van CG en D – worden vergezeld van een vers slaatje en brood met lekkere boter.
De tweede dag doen we eigenlijk niets. We slapen uit. Na het ontbijt nemen we de auto terug naar huis, omdat de man tijdig moet gaan slapen wegens nachtshift. Jammer – maar we komen zeker nog een keertje terug.
Is Gent aan te raden met de kinderen in je kielzog? Ja zeker – het is een uiterst kindvriendelijke stad. Alle bezienswaardigheden liggen op loopafstand en je vindt er tig leuke doedingen op kindermaat. Overal zijn er fijne adresjes om te ontdekken en de stad ligt aan t water, sowieso een kindervoltreffer!
Kijk op MamaExpert’s Facebookpagina voor filmpjes over Gent. ‘Liken’ aub !
Zelf ook s proberen?
Logeer in het Sandton Grand Hotel Reylof
Ga spelevaren met de Rederij de Gentenaer
Lunch licht bij Souplounge > link werkt niet > op te zoeken via Facebook Zuivelbrugstraat 6
Geniet van een softijsje bij Chaplin
Ga kroketten eten bij Pure Daphné
We zijn even ons hart verloren aan Gent. Wie geeft ons tips om nog Gent nog meer te ontdekken en ziet zijn of haar tip later verschijnen in nieuwe posts ?
8 thoughts on “Met kids op Gentse citytrip”
Oh Nele dat ziet er superleuk uit zo met je gezinnetje!
Awel, ik vond dat ook – we gaan zeker nog s terug, ook met de kinderen
Na jouw Gentse evaluatie gelezen te hebben zullen er weer veel city-tripjes naar Gent geboekt worden. Toppie! En hou het toch maar bij toffe madam en lekker ijsje wat mijn beoordeling betreft! 🙂
???? dank je voor je reactie Nancy !
Leuk om dit te lezen! Ik vroeg me altijd al af of die rondvaartjes in de boot de moeite waren 🙂 Leuk dat je in de souplounge hebt gegeten, ik ben het helemaal vergeten aan te raden 🙂 Toffe foto’s!
Ja, hoor t was tof – en de Souplounge is een leuk en gezond concept. Dank je voor je reactie
fijn dat je “mijn stad” zo positief ervaarde. Volgende keer terug komen tijdens de Gentse Feesten? Is er ook héél wat te doen voor kleine kinderen 😀
Heel goed idee – ???? dat ik daar niet eerder aan heb gedacht.