2017. We gaan ‘m over pakembeet twee weken door de WC sjassen. Net nog was het 1 januari en straks is het alweer “Verdorie, waar is dat jaar naar toe?”.
Waar 2015 en 2016 twee jaren waren om heul snel te vergeten, is 2017 een betere leerling geweest. Ik kàn zelfs met enige zekerheid zeggen dat ’17 een goed jaar was, geen topjaar, een beetje schuchter, wat schoorvoetend, maar al bij al fris en beloftevol.
Voor jou beantwoord ik een aantal eindejaarsvragen. Gewoon voor de lol.
Wie of wat waren mijn-
Lul van het Jaar
President Trump. Ongelooflijk dat een zich zelf respecterend volk als de Amerikanen gaat stemmen gelijk mijn zoon van zes dat zou doen – met de ogen toe.
Dé Lul van het Jaar
Bart De Pauw, de verguisde TV-maker die in het oog van de #metoo-storm terecht kwam. Plots stond het circus in mijn achtertuin, zeg maar. Ofte Bartje wás de lul. Hebjem?
Nieuwsfeit van het Jaar
Het wangedrag van vooral jongeren jegens mens en dier, dat ons ter ore en ter oge kwam via de Alomtegenwoordige Sociale Media.
Papbroeken, die krokodillen doodmeppen met stenen, vetzakken die haaien achter hun boot meeslepen en jonge Brusselaars die winkels kort en klein slaan, omdat een Franse YouTube-geinponem tot een meeting oproept. Soms vraag ik me af waarom ze in België het leger hebben afgeschaft.
Miskleun van het Jaar
Zoals gezegd was 2017 niet het Jaar van de grote ongelukken. Ik deed geen noemenswaardige schavakken met de auto, reed slechts twee keer te snel en parkeerde slechts één keer zonder parkeerschijf. Sloeg geen krokodillen dood en trok geen haaien mee achter mijn boot.
Wat ik wel deed, was een paar weken – met mijn zoon op de arm – de trap afkomen en het laatste tredeke missen. Mijn rechterenkel (die ene die al een paar keer vermassacreerd is geweest door ondergetekende), kreeg de meest onwaarschijnlijke kleuren van de regenboog en ik heb er onwaarschijnlijk lang last van gehad. Auwtch.
Grootste achievement van het Jaar
Niet alleen ging Mamaexpert een aantal keer vlotjes over de 10.000 unieke lezers per maand, ik organiseerde ook de Mom Blog Awards in oktober.
150 goodiebags de deur uit, meer dan 30 bedrijven, die meewerkten, zeven mamabloggers die naar huis gingen met waardevolle prijzen en een handgemaakte award!
Voor personal: Karin van Mom Runs The City
Voor parenting: Joke van Mama Naturelli
Voor creativiteit/duurzaamheid: Jessica van Exploring Life
Voor lifestyle: Lobke van Leuke Wereld
Voor instagram: Nathalie van Unicorns & Fairytales
Lezersprijzen voor Renilde van Anna is Anders en Stien van Mademoiselle Fresita
Bij deze wil ik nog eens iedereen danken, die heeft mee geholpen om de Mom Blog Awards tot een succes te maken. En dan zeker die ene kleine foodblogger!
Vreemdste gewaarwording van het Jaar
Mijn Mom Blog Awards werden al nageaapt (en dat zelfs door verschillende instanties!); nu worden ook de trouwceremonies van Mint & Memories (door één persoon) én de ideeën van De Online Wedding Academie (door weer een ander individu) overgenomen.
Enfin, zij noemen het vast ‘geinspireerd worden door’; voor mij is het niet meer dan een gebrek aan eigen fantasie en dat is géén goede eigenschap van een ondernemer. Nah.
Leukste samenwerking van Het Jaar
Afgelopen jaar sprongen er drie samenwerkingen uit op MamaExpert.
Die met Shutterstock, die voor deze (handstof)zuiger en die met Laurastar, de beste strijkijzer en -plank ever. De review van Laurastar hebben jullie nog van me te goed.
Trend van het Jaar
De steeds groter wordende vinger-in-de-pap-willen van onze overheidsinstanties met als trieste hoogtepunt: ‘Ouders mogen niet roken in de auto waar hun kinderen bij zijn’.
Ik rook nooit in de auto, laat staan dat mijn addergebroed er bij zou zijn op dat moment. Maar ik vind het erg dat de regering denkt dit te moeten regeldrangen.
Als in ‘Hallo, wat gaat het volgende zijn? Een boete omdat ik té veel WC-papier in de pot gooi? Mag ik nog een beetje zelf kiezen hoe ik mijn leven in deel, JA?’
Die regelneverij is overigens een gevolg van de Europese Unie, mijn inziens, een vehikel waar ik nooit vertrouwen in heb gehad.
TV-serie van het Jaar
Voor mij nog steeds (ondanks de twee tegenvallende laatste seizoenen): The Walking Dead
Op de Vlaamse TV: Het Lichaam van Coppens, De Rechtbank, Niveau 4, Alloo bij de wegpolitie
Uitvinding van het Jaar
De anticonceptiepil en het wiel.
Evenement van het Jaar
De Warmste Week van radiozender Studio Brussel.
Kinderen van het Jaar
Die van mij, natuurlijk.
12 thoughts on “De eindejaarsvraagjes van MamaExpert”
Wat een leuk artikel!!! En wauw wat veel unieke lezers per maand!
Ik als enkele weken oud blogger kan hier slechts van dromen!
Tom Outdoor onlangs geplaatst…Naar de top van Afrika – Gastartikel
haha, ik kan mij in het meeste helemaal terugvinden. Wat dat na-apen betreft; ik ben bijna een maand bezig en 1 bepaald artikel over opruimen had bijna 1000 lezers (niet bepaald viraal dus, maar voor mijn beperkte blog-wereldje is dat al wel viraal gaan) Kom ik ineens op een site over opruimen mijn zelfbedachte opruimmantra tegen 🙂 Dat voelt wel raar!
karin onlangs geplaatst…Door de keldertrap zakken en andere kopzorgen met een eigen huis
Leuk lijstje zo samen. The walking dead beste serie zeker mee eens. En wat gaaf dat je over de 10.000 heen bent. Ik ging in december over de 2000 heen wat ik al heel wat vond sinds oktober aan het bloggen ben
Tamara onlangs geplaatst…Valentijn blog: Sweetheart masker
Heerlijke post! Eerlijk en humorvol, I like it en ik ben het er helemaal mee eens!
(Op wat kleine dingen na, omdat ik geen idee heb wie of wat dat zijn, haha!)
Wat heb je een pracht aantal bezoekers, daar heb ik nog niet eens 1/40ste van haha! Maar dik verdiend als ik dit zo lees.?
Ik hoop daar ook nog eens in de buurt te gaan komen.
Je schrijfstijl is geweldig, een paar keer goed moeten lachen! Mooie dingetjes van het jaar
Leuk lijstje! Proficiat met de vele lezers en gefeliciteerd met het opzetten van de Mama Blog Awards! Er zijn er zoveel dat het me een beetje verbaasde dat dit nog niet eerder bestond?!
Davina onlangs geplaatst…Van New Jersey naar New York
haha leuke lijst!
Heerlijke lijst & zalig geschreven! Kijk nou al uit naar die van 2018! haha
Maargy onlangs geplaatst…Column | Een held met kramp
Leuke lijst om te doen. Kom je niet veel tegen. Ik kan me wel vinden in een aantal vragen. Uitgezonderd van ‘The Walking Dead’ Brr niet mijn ding
The walking dead i love it! leuk om dit te lezen, erg vermakelijk
Manon onlangs geplaatst…Catrice IcoNails Gel Lacquer | Lilaquer, Creaming Of You & Keep Calm And Pink
Klinkt ondanks je misstap van de trap als een topjaar! wat leuk dat je zoveel UB’s hebt bereikt!
Wat een goed jaar heb je achter de rug met al die leuke samenwerkingen en zoveel lezers! Hoop voor je dat dit jaar net zo goed of zelfs beter voor je mag zijn. Ben je wel voorzichtig op de trap?